Гірськолижний шолом – ідеальний захист для катання на лижах.

Сьогодні гірськолижні види спорту набувають все більшої популярності. Тому і попит на різноманітну екіпіровку та спорядження для подібних занять постійно збільшується. Як професійні спортсмени, так і початківці чітко розуміють важливість правильного вибору шолома. І справа тут навіть не стільки в зручності цього виду захисту і його зовнішньому вигляді, а в тому рівні безпеки, який гірськолижні шоломи забезпечують.

На теперішній час подібне спорядження можна знайти в більшості спортивних магазинів. До того ж, якщо ви волієте поєднувати катання на лижах із сноубордом, то можна одразу придивитись універсальні шоломи, які підійдуть як для одних так і для других занять. Основна відмінність цих шоломів полягає в наявності «вух». Так, шолом для гірських лиж більш закритий та має жорсткий захист вух та деякої частини щелепи, а для екстремальних спусків можна взагалі придбати варіант з посиленим захистом підборіддя. Шоломи для занять сноубордом більш легкі, частина біля вух, зазвичай, виконується з м’якого матеріалу або ж має можливість від’єднуватись. У будь-якому випадку, свій вибір завжди потрібно грунтувати на тих місцевостях, в яких ви плануєте кататись.

Отже, будь-який шолом для таких видів спорту складається з жорсткого полікарбонатного зовнішнього шару та м’якої внутрішньої обшивки, яка виконую роль демпфера при ударах та надає додаткові зручності. До додаткових елементів можна віднести ремінчик, який застібається під підборіддям і надійно фіксує захист на голові, а також спеціальний утримувач гірськолижної маски, яким іноді обладнуються подібні шоломи.

Пропонуємо більш детально розглянути основні параметри, від яких залежить вибір даного екіпірування.

Основні параметри шоломів

Рівень вентиляції шолома

Для інтенсивних занять, а також лижних прогулянок в відносно теплу погоду можна придбати гірськолижні шоломи із спеціальними отворами, які забезпечують гарну вентиляцію підшоломного простору. Але таким спорядженням не рекомендується користуватись при швидкісних спусках, під час падіння мокрого снігу, або ж під час сильних морозів.

Розмір гірськолижного шолома

Не важливо, яку конструкцію ви собі оберете – шолом з вентиляцією або ні. Головне, що потрібно завжди враховувати в першу чергу – це розмір шолома. Надзвичайно важливо, щоб шолом «сидів» на вашій голові, наскільки забезпечена його надійна фіксація і наскільки він комфортний, взагалі. Шоломи не повинні ковзати по голові при різких рухах або поворотах, але при цьому саме спорядження не повинно бути тугим, коли ви його одягаєте. Усі ремінці та застібки повинні міцно фіксувати необхідне положення і не відстібатись при зусиллі, прикладеному до них, але при цьому вони мають легко відстібатись при вашому бажанні. Також варто передбачити додаткові елементи, які б ви хотіли бачити на вашому шоломі. Це може бути як звичайне кріплення для маски, так і спеціальні кріплення для навушників.

Showing 1–12 of 17 results