Палиці
У більшості гірськолижних технік катання палиці відіграють дуже важливу роль. Якісний поворот без них практично не можливий. Палиці у всіх виробників переважно стандартні. Лише спортсмени користуються спеціально вигнутими — такі конструкції краще витримують навантаження і ефективніше передають зусилля на рельєф при повороті.
Критерії вибору:
Висота палиць — це головне. Досвідчений продавець підкаже: треба взяти палиці в обидві руки і поставити їх на підлогу вертикально. При цьому ліктьовий суглоб має бути зігнутий під прямим кутом. Можна взяти дещо довші, враховуючи глибину снігу та висоту лиж з кріпленнями у черевиках. Це порада на випадок, якщо приміряти палиці у повному спорядженні немає можливості.
Темляк чи здвоєну стрічку-петлю, прикріплену до ручки, забезпечують усі виробники. Старі моделі комплектуються шкіряними темляками. Попри все позитивне, шкіра тріскає на морозі і швидко рветься.
Пластикові кружечки-обмежувачі на кінцях палок виконують далеко не декоративну роль. Вони потрібні, щоби вістря палиць не провалювались у глибокий сніг. Інакше лижникові буде важко повертати на спуску чи просто пересуватися по кучугурах. У старих «совкових» виробах кружечки були металеві, зараз фаворитом є легкий і надійний вуглецевий пластик. Бажано підбирати палиці з цільними обмежувачами середнього розміру (дуже малі в діаметрі провалюються в сніг, а дуже великі швидше ламаються).
Зручніші ручки — ергономічні, тобто з «грибочком» і рівчачками під пальці. Усе це полегшує катання.
Showing all 4 results