Черевики

Поруч із кріпленням вони становлять опорно-стопову систему, яка відповідає за зчеплення й керування. Конструктивно черевики складаються з двох частин — утеплюючо-пом’якшуючої вкладки та зовнішньої пластикової «скорлупи», яка забезпечує жорсткість зв’язку з лижами та захищає ноги від травм. Внутрішню вкладку можна виймати — так черевик швидше і простіше висушити.

Критерії вибору:

Будь-який гірськолижний черевик має фіксатори закріплення на нозі — замки. В різних виробах їх буває від одного до чотирьох. Чим більше замків, тим надійніше можна закріпити й пристосувати черевик до ноги, зменшити ризик травм.

Пересуватися в гірськолижному взутті досить незвично. Бувають черевики, в яких можна міняти режим із робочого на ходовий. В таких ходити значно легше.

Є черевики з регуляторами жорсткого і м’якого катання. Цю функ-цію слід відрізняти від режиму руху. В жорсткому режимі нога в черевику фіксується більш твердо. Це виправдано при складних маневрах, які вимагають більшої чутливості лиж.

Незручні черевики можуть зіпсувати задоволення від катання. Тому рекомендуємо враховувати, що:

1) пальці ніг не повинні торкатися носка черевика;

2) у магазині краще пройтися у черевиках, щоб відчути, чи вони анітрохи не тиснуть. Бо інакше після декількох годин катання можна натерти ноги;

3) розмір слід підбирати практично ідеальний — не всі виробники пропонують проміжні величини типу 42,5 або 81/2, хоча в цьому є необхідність. Розмір черевика є для вас найкращим, коли нога відразу «лягає» в ложе і є відчуття, наче взуття «на тебе шите». Ступня повинна «сидіти» щільно, почуватися затишно, не має ковзати чи бути перетиснутою;

4) іншою проблемою може бути вузька колодка черевика — цього разу нога наче заходиться у лещатах, тоді пальці терпнуть і мерзнуть;

5) деякі знавці радять міряти взуття на дві товсті зимові шкарпетки, тобто брати розмір з запасом. Краще міряти так, як плануєте їздити. Є люди з недостатнім теплопостачанням ніг, тобто схильні до постійного змерзання незалежно від взуття. Таким дійсно доведеться міряти черевики на теплі шкарпетки. В усіх інших випадках радимо придбати спеціалізовані шкарпетки, в яких буде і тепло, і зручно. Утеплювачі в нових черевиках провідних фірм достатньо теплозберігаючі, аби ви не мерзли при -15° та швидкості вітру 10 м/с.

Виробники: рекомендуємо брати вироби провідних фірм (Salomon, Rossignol, Technica та інші). Кожен бренд має свої недоліки і переваги. Вибір спорядження — це своєрідна наука, опанувати яку доводиться самостійно або з допомогою досвідченого продавця. Але жодна теорія не замінить практики.

 

Показано один результат